نساجی و پوشاک

تولیدپارچه،یکی ازمراحل بسیارمهم درزنجیره تولید صنعت نساجی می باشد . درتولیدپارچه ، هنرتولیدکننده ، تبدیل نخ ( در انواع و اقسام مختلف) به یک منسوج بافته شده (درانواع و اقسام مختلف) می باشد . تنوع بیش ازحد انواع نخ ها و انواع پارچه های تولیدشده باعث شده است تا تولیدپارچه به یک مرحله بسیارتخصصی تبدیل گردد .
یک مجموعه تولیدکننده پارچه ، دارای سه چالش اصلی است . چالش ( یا دغدغه ) اول این گونه شرکت ها ، تامین ( یا تولید) نخ برای تولید پارچه ها میباشد ..کیفیت و نوع پارچه ، ارث بری بالایی از ماهیت ونوع و کیفیت نخ دارد وشرکت های تولیدکننده پارچه معمولا تلاش میکنند تا یک سیستم تامین ( یا تولید ) حرفه ای برای نخ ایجادنمایند . چالش( یا دغدغه ) دوم در یک سازمان عرضه کننده پارچه ، تولید پارچه خام می باشد .در این قسمت از زنجیره تولید پارچه ، کیفیت پارچه خام تحت تاثیر مسایلی مانند کیفیت تجهیزات و برنامه های تعمیر ونگهداری آنها ، مسایل مربوط به لجستیک شامل حمل ونقل وانبارش آنها و...... می باشد . و سازمان تولیدی می بایست تا مسائل و مشکلات مربوط به این حوزه را نیز مرتفع نماید .چالش (یا دغدغه ) سوم این شرکت ها ، حوزه تکمیل پارچه می باشد منظور از تکمیل (Finishing) در نساجی، مجموعه عملیات و مراحل انجام شده بر روی فرآورده نساجی با هدف بالا بردن کیفیت و مرغوبیت آن می باشد . در تولید فرآورده‌های نساجی، تکمیل به تمام مراحلی اطلاق می‌شود که نخ، پارچه و منسوجات کشباف طی می‌کنند تا ظاهری بهتر، کارایی بی‌نقص و زیر دستی لطیف و متناسب داشته باشند.در فرآیند تولید وعرضه پارچه ، تکمیل بر روی پارچه به منظور افزایش درخشندگی، نرمی، زیبایی، ثبات دائمی، اتوپذیری، تغییر کاربری ،آبرفت گیری و نظایر آن صورت می‌گیرد. همچنین در بعضی موارد مقاوم کردن پارچه در برابر آتش، آب و برخی حشراتی از دیگر اهداف تکمیل کالای نساجی است. تکمیل کالای نساجی در مراحل مختلف تولید پارچه انجام می‌شود، این مراحل ممکن است پس از بافندگی پارچه و یا پس از رنگرزی و چاپ رخ دهد، به همین منظور تکمیل کالای نساجی توسط مهندسین این صنعت در تقسیم‌بندی‌های مختلفی تعریف می شود .
ما در شرکت سندپرداز با توجه به سوابق اجرایی در تولید پارچه ، راهکار مدیریت پارچه در قالب نرم افزارERP صنعت پارچه سندپرداز را معرفی می نماییم . به طوریکه یک سازمان تولیدکننده وعرضه کننده پارچه بتواند تا با اجرای درست ومناسب نرم افزار ، کلیه چالش های بیان شده در بالا را مرتفع نماید.

img

کار ویژه های سندپرداز در صنعت نساجی و پوشاک

 • مدیریت منابع مالی
 • مدیریت اداری و منابع انسانی
 • مدیریت زنجیره تامین
 • مدیریت فروش و پخش
 • خدمات پس از فروش
 • مدیریت تولید
 • حسابداری مدیریت
 • کارویژه خزانه داری فرایند محور
 • کارویژه حسابداری خرید دین
 • کارویژه مدیریت تسهیلات
 • کارویژه بررسی شاخص های مالی
 • کارویژه تهیه صورت های مالی

خزانه داری فرایند محور

اتصال سیستم های خرید و فروش به سیستم دریافت پرداخت جهت ردگیری مطالبات و پرداخت دیون، همچنین انعطاف پذیری در نحوه پوشش فرآیندهای داخلی حوزه مالی از جمله درخواست های پرداخت و اعلامیه بدهکار و بستانکار و سایر فعالیت های خزانه داری.

حسابداری خرید دین

پوشش کامل فرآیند خرید دین همراه با الزامات قانونی و صدور اسناد مکانیزه و شناسایی وضعیت اسناد و هزینه ها و کارمزدهای پرداخت شده

مدیریت تسهیلات

پوشش انواع تسهیلات دریافت شده و مدیریت اقساط و پرداخت آنها به همراه صدور مکانیزه اسناد حسابداری و ارایه گزارش از وضعیت هر یک از تسهیلات به همراه شناسنامه تسهیلات و جرایم و هزینه های پرداخت شده جهت بازپرداخت تسهیلات.

بررسی شاخص های مالی

ارایه ابزار پیشرفته جهت تحلیل و بررسی شاخص های مالی سازمان و اتصال به داشبورد مدیریت که در نهایت منجر به ارایه اطلاعات صحیح و در زمان مناسب گردیده و ابزاری مناسب جهت تصمیم سازی و تصمیم گیری مدیران می باشد.

تهیه صورت های مالی

ابزاری جهت تهیه صورت های مالی به دلخواه جهت نمایش اطلاعات و صورت وضعیت مالی سازمان برای استفاده ذینفعان داخلی و خارجی.

 • کارویژه حسابداری مکانیزه نظام پرداخت ها
 • کارویژه اتوماسیون اداری کارتابل محور
 • کارویژه قوانین به روز در حوزه جبران خدمات کارکنان

حسابداری مکانیزه نظام پرداخت ها

یکپارچگی اطلاعاتی و سیستم های مالی و منابع انسانی سندپرداز، سهولت کاربری سیستم جهت صدور اسناد مکانیزه و صدور اسناد پرداخت مطالبات کارکنان را پی خواهد داشت به نحوی که فرآیند ثبت پرداخت حقوق و دستمزد تنها با چند کلیک قابل انجام باشد.

اتوماسیون اداری کارتابل محور

امکان پیاده سازی و طراحی فرم های اختصاصی و گردش آن در طی فرآیندهای تعریف شده در این سیستم وجود دارد.

قوانین به روز در حوزه جبران خدمات کارکنان

مطابق با تغییرات و الزامات قانونی امکان بهره مندی از آخرین امکانات و تغییرات در نظام محاسبه حقوق و دستمزد و جبران خدمات کارکنان وجود دارد.

 • کارویژه مدیریت کدینگ نخ ها
 • کارویژه مدیریت سری ساخت خرید و سری ساخت تولید در سیستم انبار نرم افزار سندپرداز
 • کارویژه ارزیابی تامین کنندگان
 • کارویژه خرید های کارمزدی(پیمانکاری)
 • کارویژه خرید های قراردادی

مدیریت کدینگ نخ ها

یک نخ در صنعت پارچه بافی دارای اطلاعات منحصربه فردی می باشد که مورد نیاز شرکت می باشد . اطلاعات ازقبیل روش ریس (کارد ، شانه و ...) ، نمره نخ (1/1 و 2/1 و... ) و... . این موارد به عنوان خصوصیات نخ در سیستم سندپرداز شناسایی می گردند و موارد اشاره شده به عنوان بانک اطلاعاتی در سیستم ثبت میگردند و در زمان تعریف کدینگ ، ثبت کننده را ملزم میکند که خصوصیات یک نخ شامل روش ریس ، نمره و ..... راوارد نماید . این راهکارکمک مبکند تا از ثبت کدهای نکراری برای محصولات شرکت ، جلوگیری گردد و همچنین گزارشات مورد نیاز جهت کنترل موجودی جهت سفارش گیری را فراهم آورد . لازم به توضیح است که ارث بری نوع پارچه ازنوع نخ استفاده شده می باشد . لذا ثبت اطلاعات نخ در ایجاد هویت دهی به پارچه لازم می باشد.

مدیریت سری ساخت خرید و سری ساخت تولید در سیستم انبار نرم افزار سندپرداز

یکی از مسائل مهم در صنعت پارچه بافی نخ های استفاده شده در بافت یک پارچه می باشد. حتی یک نخ با ویژگی های کاملا یکسان اگر در دومرحله خرید شده باشد نمیتواند در یک پارچه به طور همزمان استفاده گردد(به علت تفاوت در شید رنگ). در مفهوم انبار در سیستم ERP نرم افزار شرکت سندپرداز این قابلیت وجود دارد تا شناسایی کالاهای ورودی در سطح یک کالا با اختصاص یک شماره سریال انجام گردد . در این حالت این قابلیت ایجاد میگردد تا به عنوان مثال کلیه نخ های ورودی به ترتیب پارت ورودی ، تامین کننده و... برای هرشماره سریال تعریف گردد وبه تبع آن موجودی گیری مناسبی از کالاهای با ویژگیهای یکسان با لحاظ نمودن مفهوم بچ در سیستم ایجاد گردد.

ارزیابی تامین کنندگان

با راه اندازی شناسایی ردیابی روی نخ ها مفهوم تغذیه خطوط نیز در این سیستم برمبنای انتقال کالا به خط تولید با لحاظ نمودن ویژگی های کالا امکان پذیر می باشد و امکان ردیابی نخ استفاده شده مربوط به یک تامین کننده در یک پارچه وجود دارد. بر اساس کیفیت پارچه تولیدی و نخ استفاده شده در آن ، میتوان تامین کنندگان نخ را ارزیابی نمود.

خرید های کارمزدی(پیمانکاری)

معمولا در این صنعت ، یک پارچه برای انجام فرآیندتکمیل به سایرشرکت ها (پیمانکاران) ارسال می گردند .خرید کارمزدی به معنای ارسال مواد اولیه ( یا قطعات نیازمند دریافت یک خدمت) به پیمانکار و دریافت کالای تولید شده از پیمانکار وکنترل ارسال ودریافت کالا براساس BOM تولید و محاسبه قیمت تمام شده کالای خریداری شده براساس سیستم بهای تمام شده می باشد . در این حالت می بایست ما اطلاعات دقیقی از مواد اولیه ارسالی به پیمانکار برای دریافت خدمات داشته باشیم . در نرم افزار ERP سندپرداز برای هریک از پیمانکاران یک انبار مجازی درنظرگرفته میشود ومواداولیه که به ایشان ارسال میگردند به صورت خودکار دراین انباررسیدمیگردند و کالاهایی که از پیمانکار دریافت میگردند مطابق با BOM مصوب باعث حواله نمودن مواداولیه به صورت خودکار ازانبارمزبور میگردد .لذا همیشه آمارموجودی دراختیارپیمانکار دراختیارنرم افزار ERP سیستم سندپرداز می باشد.

خرید های قراردادی

با توجه به تامین کنندگان متعدد در خریدهای قراردادی ، نرم افزار ERP شرکت سندپرداز این قابلیت را دارد تا براساس نرخ مصوب شده فی مابین کارفرما و تأمین کننده با ایجاد لیست قیمت کالای خریداری شده برای هر تأمین کننده فاکتورهای خرید از تامین کنندگان را به صورت خودکار صادر نماید . این اقدام ، سرعت اجرای برنامه حسابداری خرید را به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داد و مانده حساب بین کارفرما و تامین کننده بصورت آنلاین قابل مشاهده می باشد.

 • کارویژه پورتال نمایندگان فروش
 • کارویژه مدیریت تخفیف و پروموشن در سیستم
 • کارویژه مدیریت انبار بارانداز
 • کارویژه مدیریت انبار کالیته
 • کارویژه مدیریت سیستم خرج کار و پارچه
 • کارویژه اعتبارسنجی مشتریان
 • کارویژه مدیریت موجودی در دسترس و موجودی قابل فروش
 • کارویژه مدیریت حمل بر اساس ظرفیت ماشین

پورتال نمایندگان فروش

یک شرکت بافندگی دارای نمایندگان فروش گسترده در نقاط مختلف کشور می باشند . این نمایندگان فروش متعهدند تا استانداردهای بازاریابی و فروش شرکت تولید کننده در سطح بازار و ارتباط با خرده فروشان و مصرف کنندگان را اجرایی نمایند . اجرایی نمودن این موارد فقط با اجرای یک پورتال امکان پذیر می باشد . پورتال فروش این امکان را فراهم میکند تا نمایندگان خود در سیستم سندپرداز از طریق موبایل ثبت سفارش نمایند و ثبت سفارششان در واحد فروش پیگیری و جریان یابد.

مدیریت تخفیف و پروموشن در سیستم

نرم افزار ERP شرکت سندپرداز این قابلیت رادارد تا تخفیف ها و پروموشن های متنوع در سطح کالا ، برند ، منطقه ، بازه زمانی و... را مدیریت نماید . لذا کارفرما میتواند تا با شناسایی مدل های مختلف تخفیف وپروموشن اقدام به اجرایی نمودن آنها در سیستم ERP سندپرداز نماید .

مدیریت انبار بارانداز

در این صنعت ، معمولا پس از سفارش گیری، جنس در انبار برای مشتری رزرو میشود و معمولا مشتری با یک فاصله زمانی جنس را تحویل میگیرد. با توجه به اینکه فروش اتفاق افتاده و تنها کنترل مقداری جنس مشتری مدنظر است، نیاز می باشد تا سفارشات مشتریان در یک انبار غیرریالی به تفکیک مشتریان ، انبارش گردیده تا بتوان از امکان تلفیق موجودی فروش رفته برای یک مشتری استفاده نمود . این انبار اصطلاحا انبار بارانداز اطلاق میگردد.

مدیریت انبار کالیته

در بخش فروش صنعت پارچه، یکی از دغدغه های واحد مدیریت یکپارچگی بین کالیته موجود در دفتر فروش و موجودی انبار می باشد. سیستم سندپرداز سازو کاری در نظر گرفته است که از طریق RFID و یا بارکدخوان، بتوان در هر لحظه موجودی انبار و کالیته موجود در دفتر را مدیریت نمود. همچنین با توجه به اینکه هر کدام از کالیته ها از طریق سیستم بارکدخوان سندپرداز یک بارکد دارند، با استفاده از دستگاه بارکدخوان توسط خود مشتری، میتوان اطلاعات تولید پارچه و نخ بکار رفته در آن را برای مشتری جهت تصمیم گیری نمایش داد.

مدیریت سیستم خرج کار و پارچه

زمان تولید یک پارچه، خرج کار مربوط به پارچه نیز تولید می گردد که زمان فروش بایستی دقت شود خرج کار مربوط به پارچه سفارش گیری شده نیز ثبت سفارش شود. در سیستم سندپرداز میتوان خرج کار مرتبط با هر پارچه را بازیابی نموده و کنترل کرد که در سفارش گیری خرج کار نیز لحاظ گردد.

اعتبارسنجی مشتریان

در این کارویژه تلاش میگردد تا فروش به شبکه مشتریان ونمایندگان براساس اعتبار هر مشتری ، انجام گردد .منظور از ایجاداعتبار یا اعتبارسنجی برای مشتری (یانماینده فروش) طراحی الگوریتم ها وقواعد داخلی ازقبیل سقف اعتباری ، اسناد تضمینی تودیع شده و... می باشد . سیستم نرم افزاری سند پرداز فقط برای مشتریان (یا نمایندگانی) اجازه صدور حواله فروش را صادر مینماید که براساس الگوریتم های طراحی شده دارای اعتبار در سیستم نرم افزاری باشند.

مدیریت موجودی در دسترس و موجودی قابل فروش

در بخش فروش ، 2 اطلاعات بسیارمهم برای فعالیت فروشندگان مورد نیاز می باشد ، اطلاعات اول مربوط به میزان موجودی در دسترس و دومین اطلاعات ، میزان موجودی قابل فروش می باشد. این دو عدد لزوما با یکدیگر مساوی نمیباشند و اختلاف بین آنها مربوط به رزرو کالا توسط فروشندگان برای مشتریان(یا نمایندگان ) مختلف می باشند.

مدیریت حمل بر اساس ظرفیت ماشین

یکی از دغدغه های بسیارمهم در این صنعت ، موضوع لجستیک بیرونی یعنی ارسال محصولات به سمت انبارهای نمایندگان و یا ارسال محصولات به مشتریان می باشد . معمولا محصولات مربوط در این صنعت به صورت بسته بندی با ابعاد مختلف می باشد و داشتن اطلاعات مربوط به نوع ماشین وبرنامه ریزی چیدمان محصولات در انواع ماشین ها ، نقش موثری در بهبود فرآیند لجستیک محصول ایجاد مینماید.

 • کارویژه مدیریت گارانتی محصولات

مدیریت گارانتی محصولات

سیستم سندپرداز با ایجاد فضای تحت وب موبایلی برای سازمان های تولیدی که در صنعت تولید پوشاک فعالیت می نمایند ، این امکان رافراهم نموده است تا با شناسایی کد طاقه نسبت به دریافت اطلاعات فنی ونگهداری در مجموعه خود استفاده نمایند . همچنین سازمان عرضه کننده پارچه میتواند مدل های متنوع گارانتی محصول را برای هرشماره طاقه تعریف و اجرایی نماید.

 • کارویژه مدیریت انبارهای پایکار(انبار تولید)
 • کارویژه مدیریت پارت تولید پارچه
 • کارویژه مدیریت وزن و متراژ طاقه های تولیدی پارچه
 • کارویژه مدیریت باسکول (ترازو)
 • کارویژه ایجاد امکان ثبت تولید براساس بارکد یا QRCode

مدیریت انبارهای پایکار(انبار تولید)

هنر یک سیستم ERP پیشرفته و یکپارچه در هماهنگی بین انبار های عمومی شرکت وانبار های پایکار در هرایستگاه تولیدی می باشد . در کارویژه سیستم سندپرداز ، بخش برنامه ریزی برنامه بافت و نخ مورد نیاز از انبار را به سیستم ارائه میدهد ، بخش انبار می بایست مطابق با مهندسی محصول ثبت شده در سیستم نرم افزاری اقدام به ارسال نخ به ایستگاه ها نماید و بخش کنترل تولید می بایست با ثبت اطلاعات تولیدی ، مصرف کالا را مدیریت نماید ، تمام این موارد منجر به مدیریت حرفه ای انبارهای پای کار میگردند.

مدیریت پارت تولید پارچه

ویژگی های پارت های مختلف یک محصول یکسان ، یایکدیگر یکسان نمی باشند . این تفاوت امکان دارد به دلیل تفاوت در رنگ یا گرماژ پارچه اتفاق بیفتد . ازاین رو نیاز است که بتوان پارت های مختلف یک پارچه را بطور جداگانه شناسایی نمود تا درزمان فروش ، پارچه های یک پارت تولیدی بایکدیگر به فروش برسند.

مدیریت وزن و متراژ طاقه های تولیدی پارچه

درهنگام ورود هر طاقه به انبار ، می بایست سیستم نرم افزاری این قابلیت راداشته باشد تا ضمن شناسایی ماهیت محصول ، اطلاعات مربوط به وزن( متراژ) هرطاقه را اندازه گیری و ذخیره نماید . این اطلاعات در زمان صدور پیش فاکتور فروش مورد نیاز شرکت می باشد .

مدیریت باسکول (ترازو)

ما در سیستم نرم افزاری سندپرداز در تلاش هستیم تا ثبت اطلاعات مربوط به وزن (و متراژ) هرطاقه به صورت اتوماتیک چاپ گردد و بر روی طاقه الصاق گردد . یکی از دغدغه های موجود در این مورد ، حجم بالای کدینگ کالا می باشد که راهکار سندپرداز دراین مورد ، استفاده از ابعاد کالا می باشد . به این معنی که کدهای پارچه ، محدود و کلی بوده و ابعادآن (مثل پارت تولیدی ، درجه کیفی ، پارت نخ استفاده شده ، نام تکمیل کننده ، نام تامین کننده و... ) به کد ، مرتبط شده است.

ایجاد امکان ثبت تولید براساس بارکد یا QRCode

استفاده از تکنولوژی های متنوع برای ارتباط گیری با سیستم نرم افزاری سندپرداز ، یکی از موارد پرکاربرد و رایج در محیط کاری مشتریان می باشد . ما تلاش داریم تا بتوانیم تا گستره استفاده از ERP را در تمام نقاط کاری شرکت افزایش دهیم . در این حالت پس از تولید پارچه ، اطلاعات پارچه (مثل گرماژ، وزن، عرض، اطلاعات نخ بکار رفته، تامین کننده و... ) توسط سیستم چاپ گرفته شد و بر روی پارچه لیبل می شود.

 • کارویژه سیستم بهای تمام شده محصولات تولیدی

سیستم بهای تمام شده محصولات تولیدی

نرم افزار ERP شرکت سندپرداز این قابلیت رادارد تا بتواند بهای تمام شده محصولات ( وخدمات ) را محاسبه نموده ودر اختیار مدیریت سازمان قرار دهد . تولید پارچه ، با توجه به استفاده از روش های متنوع ساخت (BOM) نیازمند یک سیستم یکپارچه برای محاسبه دقیق بهای تمام شده می باشند و این مهم در نرم افزار ERP شرکت سندپرداز اجرایی میگردد.

آیا آماده حرکت به سمت تحول دیجیتال هستید؟